Kilpailut - Aika Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1.   Timo Ahonen  
2. JRV Veli Matti Heino  
3. jrv Riitta Hjelt  
4. JRV Tuomas Hjelt  
5. JRV Taija Huuskonen  
6. Keuki Reetu Inkilä  
7.   Elmo Isosaari Immu Isosaari
8. Särkijärven avantouimarit Immu Isosaari Elmo Isosaari
9. Särkijärven avantouimarit Tiina Isosaari  
10.   Petri Juutinen  
11. Kollinmäen Hervottomat Leo Kalin Riika Seppälä
12. Vaajakosken vajaakuntoiset Teemu Karjalainen  
13.   Sami Kollanus  
14. Ykkösjoukkue Anu Kosunen Anne Salomaa
15. Lahden Suunnistajat -37 Leena Kuusipohja Johansson  
16. Vitikkalan Vauhti Pekka Kuusipohja  
17. JRV Tarja Tomera Kärkkäinen  
18.   Tuomo Lahtinen Essi Ylipelkola
19. JRV Mari Lainkari  
20. Jämsän Retki-Veikot ry Raimo Lehto  
21.   Mikko Lepo  
22.   Teija Luoto  
23. Kuntosali Keskikeho Janne Markkanen  
24. sjkl Tapio Mattila  
25. JRV Tapio Nieminen  
26. JRV Kati Rantanen  
27. Eräpirkat Tomi Rautiainen  
28.   Aarni Ronkainen  
29. Hiisi Jenni Sabel Ville Sabel
30. Hiisi Ville Sabel Jenni Sabel
31. Ykkösjoukkue Anne Salomaa Anu Kosunen
32. JRV Maria Salonen Tiina Virkajärvi
33. JRV Riika Seppälä Leo Kalin
34.   Markus Seppänen  
35. JRV Tommi Sinisammal  
36. JRV Juha Sipponen  
37. Kullimäe Pallikullid Jani Sompi  
38.   Jouko Sormunen  
39. JRV Juha Taini  
40. JRV Mia Taini  
41. Vihtavuoren Pamaus Ilkka Tuominen  
42. JRV Tiina Virkajärvi Maria Salonen
43. Noutotila Niittymäki Janne Virkki  
44. JRV Arto Voutilainen  
45. Kuhmalahden Kisa Tero Vähäsöyrinki  
46.   Essi Ylipelkola Tuomo Lahtinen
47. JRV Kari Äikäs  

Kilpailut - Helpompi Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1.   Riikka Aho Outi Karjalainen
2. Karkki-Rasti Päivi Ahonen  
3. JRV Saila Ahtola-Salonen  
4. JRV Simo Haikonen Maiju Peltonen
5.   Esa Helin Kari Koskinen
6. JRV Pentti Helmien  
7.   Jukka Isoranta  
8. Vallan Suunta Pekka Jalonen  
9.   Eeva-Leena Jokela Eija Pynnönen
10. JRV Helena Jokinen  
11. JRV Keijo Jylhä  
12. JRV Miia Jämsén  
13. J-smk Olli Järvinen  
14. Jrv Tuija Kallio  
15.   tuula kananen  
16. Suunta Jyväskylä Linnea Karjalainen  
17.   Outi Karjalainen Riikka Aho
18. JRV Maarit Kerkkonen Pia Siirola-Kourunen
19.   Kari Koskinen Esa Helin
20. JRV Aapo Kuronen  
21. JRV Tommi Kuronen  
22. Pekkalan Pamaus Hannes Laasonen  
23.   Tanja Lauri Kirsi Yijälä
24.   Jaana Lerssi-Uskelin Maria Lerssi
25. Espoon Akilles Maria Lerssi  
26.   Mira Lerssi Jaana Lerssi-Uskelin
27. JRV Kari Lius  
28. Eräpirkat Keijo MARKKULA  
29. JRV Reino Myllyharju  
30. Mäntän Seudun Eräpirkat ry Hannu Mäkinen  
31. NaTe Hannu Nieminen  
32. JRV Hannes Nurminen Juho Virkajärvi
33.   Lauri Nuuttila  
34.   Minna Nuuttila  
35.   Anna-Mari Nyholm Rainer Nyholm
36.   Rainer Nyholm Anna-Mari Nyholm
37. JRV Maiju-Riitta Peltonen Simo Haikonen
38. JRV Kaisu Piirto  
39. Kalske Eija Pynnönen Eeva-Leena Jokela
40.   Tiina Riihinen Anna Sundell
41.   Maija Rikkonen Sandelin Maarit
42.   Elias Ronkainen  
43.   Teemu Ronkainen  
44. JRV Susanna Ruusu Anna-Maija Taipale
45. JRV Lotta Salonen Heta Virkajärvi
46.   Maarit Sandelin Maija Rikkonen
47. JRV Pia Siirola-Kourunen Maarit Kerkkonen
48.   Anna Sundell Tiina Riihinen
49.   Magdalena Svobodna  
50.   Sarka Svobodna  
51.   Tereza Svobodna  
52. JRV Anna-Maija Taipale Susanna Ruusu
53. JRV Reima Taipale  
54. JRV Inkeri Tamminen  
55. Jämsän Retki-Veikot Pekka Temonen Anneli Videnius
56. Jämsän Retki-Veikot Anneli Videnius Pekka Temonen
57. JRV Heta Virkajärvi Lotta Salonen
58. JRV Juho Virkajärvi Hannes Nurminen
59. JRV Lotta Voutilainen  
60. JRV Kirsi Yijälä Tanja Lauri

Kilpailut - Hervoton Rastiralli

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1. JRV Matias Annala  
2. Jämsän Retkiveikot Karoliina Hirvelä  
3. JRV Suvi Manninen  
4. Kuntosali Keskikeho Valtteri Markkanen  
5. JRV Veera Nyholm  
6. JRV Jaakko Peltonen  
7. JRV Riikka Peltonen  
8. Kalvolan keihäs Santeri Sabel  
9. JRV Aleksi Sipponen  
10. JRV Elli Sipponen  
11. JRV Elli Taini  
12. JRV Iida Taini  
13. JRV Aapo Virkajärvi  

Kilpailut - Tosi Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1. Suunta Jyväskylä Matti Alonen  
2. J-Town O Bros Jimi Ansio  
3. TP Lotta Eerola Inka Nurminen
4. MuuRa Esa Honkonen Minna Truhponen
5. JRV Jorma Jussila  
6. JRV Panu Ponteva Kärkkäinen  
7. RC Eemeli Tommi Lahtonen  
8. Kuoreveden kärki Jani Leppä  
9. Pälkäneen Luja-Lukko Marko Martikainen  
10. Jämsän Retki-Veikot Kari Mäki  
11. JRV Nina Mäki  
12. JRV Inka Nurminen Lotta Eerola
13. Suunta Jyväskylä Lauri Pohjola  
14.   Katja Sorri Pietari Sorri
15.   Pietari Sorri Katja Sorri
16. I-Koo-N-Vee Marjo Taanila Vesa Taanila
17. I-Koo-N-Vee Vesa Taanila Marjo Taanila
18. SaPu Minna Truhponen Esa Honkonen
19. KOOVEE Ulrika Uotila  
20. JRV Matti Valta  
21. Ikaalisten Nouseva-Voima Juho Ylinen