Kilpailut - Aika Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1.   Timo Ahonen  
2. JRV Veli Matti Heino  
3. jrv Riitta Hjelt  
4. JRV Tuomas Hjelt  
5. JRV Taija Huuskonen  
6. Äänekosken Sarjakuvaseura Timo Hämynen  
7. Keuki Reetu Inkilä  
8.   Elmo Isosaari Immu Isosaari
9. Särkijärven avantouimarit Immu Isosaari Elmo Isosaari
10. Särkijärven avantouimarit Tiina Isosaari  
11.   Petri Juutinen  
12. Kollinmäen Hervottomat Leo Kalin Riika Seppälä
13. Vaajakosken vajaakuntoiset Teemu Karjalainen  
14.   Sami Kollanus  
15. Ykkösjoukkue Anu Kosunen Anne Salomaa
16. Lahden Suunnistajat -37 Leena Kuusipohja Johansson  
17. Vitikkalan Vauhti Pekka Kuusipohja  
18. JRV Tarja Tomera Kärkkäinen  
19.   Tuomo Lahtinen Essi Ylipelkola
20. JRV Mari Lainkari  
21. Jämsän Retki-Veikot ry Raimo Lehto  
22.   Mikko Lepo  
23.   Teija Luoto  
24. Kuntosali Keskikeho Janne Markkanen  
25. Ipr Tuomo Marttinen  
26. sjkl Tapio Mattila  
27. JRV Tapio Nieminen  
28. OK Eräjorma Joonas Nurminen  
29.   Mika Näpänkangas  
30. JRV Hilla Pitkänen  
31. JRV Päivi Pitkänen  
32. JRV Kati Rantanen  
33. Eräpirkat Tomi Rautiainen  
34.   Aarni Ronkainen  
35. Hiisi Jenni Sabel Ville Sabel
36. Hiisi Ville Sabel Jenni Sabel
37. Ykkösjoukkue Anne Salomaa Anu Kosunen
38. JRV Maria Salonen Tiina Virkajärvi
39. JRV Riika Seppälä Leo Kalin
40.   Markus Seppänen  
41. JRV Tommi Sinisammal  
42. JRV Juha Sipponen  
43. Kullimäe Pallikullid Jani Sompi  
44.   Jouko Sormunen  
45. JRV Juha Taini  
46. JRV Mia Taini  
47. Hankasalmen Hanka Juha Tolonen  
48. Vihtavuoren Pamaus Ilkka Tuominen  
49. MS Parma Tuulia Viberg  
50. JRV Tiina Virkajärvi Maria Salonen
51. Noutotila Niittymäki Janne Virkki  
52. JRV Arto Voutilainen  
53. Kuhmalahden Kisa Tero Vähäsöyrinki  
54.   Essi Ylipelkola Tuomo Lahtinen
55. JRV Kari Äikäs  

Kilpailut - Helpompi Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1.   Riikka Aho Outi Karjalainen
2. Karkki-Rasti Päivi Ahonen  
3. JRV Saila Ahtola-Salonen  
4. JRV Simo Haikonen Maiju Peltonen
5.   Esa Helin Kari Koskinen
6. JRV Pentti Helmien  
7. JRV Susan Humppi Tarmo Humppi
8.   Tarmo Humppi Susan Humppi
9.   Jukka Isoranta  
10. Vallan Suunta Pekka Jalonen  
11.   Eeva-Leena Jokela Eija Pynnönen
12. JRV Helena Jokinen  
13. JRV Keijo Jylhä  
14. JRV Miia Jämsén  
15. J-smk Olli Järvinen  
16. Jrv Tuija Kallio  
17.   tuula kananen  
18. Suunta Jyväskylä Linnea Karjalainen  
19.   Outi Karjalainen Riikka Aho
20. JRV Maarit Kerkkonen Pia Siirola-Kourunen
21.   Kari Koskinen Esa Helin
22. JRV Aapo Kuronen  
23. JRV Tommi Kuronen  
24. Pekkalan Pamaus Hannes Laasonen  
25.   Tanja Lauri Kirsi Yijälä
26.   Jaana Lerssi-Uskelin Maria Lerssi
27. Espoon Akilles Maria Lerssi  
28.   Mira Lerssi Jaana Lerssi-Uskelin
29. JRV Kari Lius  
30. Eräpirkat Keijo MARKKULA  
31. JRV Reino Myllyharju  
32. Mäntän Seudun Eräpirkat ry Hannu Mäkinen  
33. NaTe Hannu Nieminen  
34. JRV Hannes Nurminen Juho Virkajärvi
35.   Lauri Nuuttila  
36.   Minna Nuuttila  
37.   Anna-Mari Nyholm Rainer Nyholm
38.   Rainer Nyholm Anna-Mari Nyholm
39. JRV Pekka Ottelin  
40. JRV Maiju-Riitta Peltonen Simo Haikonen
41. JRV Kaisu Piirto  
42. JRV Helmi Pitkänen  
43. Kalske Eija Pynnönen Eeva-Leena Jokela
44.   Tiina Riihinen Anna Sundell
45.   Maija Rikkonen Sandelin Maarit
46.   Elias Ronkainen  
47.   Teemu Ronkainen  
48.   Heikki Rusko  
49. JRV Susanna Ruusu Anna-Maija Taipale
50. JRV Lotta Salonen Heta Virkajärvi
51.   Maarit Sandelin Maija Rikkonen
52. JRV Pia Siirola-Kourunen Maarit Kerkkonen
53.   Anna Sundell Tiina Riihinen
54.   Magdalena Svobodna  
55.   Sarka Svobodna  
56.   Tereza Svobodna  
57. JRV Anna-Maija Taipale Susanna Ruusu
58. JRV Reima Taipale  
59. JRV Inkeri Tamminen  
60. Jämsän Retki-Veikot Pekka Temonen Anneli Videnius
61. Jämsän Retki-Veikot Anneli Videnius Pekka Temonen
62. JRV Heta Virkajärvi Lotta Salonen
63. JRV Juho Virkajärvi Hannes Nurminen
64. JRV Lotta Voutilainen  
65. JRV Kirsi Yijälä Tanja Lauri

Kilpailut - Hervoton Rastiralli

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1. JRV Matias Annala  
2. Jämsän Retkiveikot Karoliina Hirvelä  
3.   Sari Jussila  
4. JRV Samuli Karjalainen  
5. JRV Lenni Koskinen  
6.   Vihtori Laivanen  
7. JRV Suvi Manninen  
8. Kuntosali Keskikeho Valtteri Markkanen  
9.   Ella Nyholm  
10.   Iida Nyholm  
11.   Minea Nyholm  
12. JRV Veera Nyholm  
13. JRV Jaakko Peltonen  
14. JRV Riikka Peltonen  
15. Kalvolan keihäs Santeri Sabel  
16. JRV Aleksi Sipponen  
17. JRV Elli Sipponen  
18. JRV Elli Taini  
19. JRV Iida Taini  
20. JRV Aapo Virkajärvi  

Kilpailut - Tosi Hervoton

  Yrityksen/yhteisön nimi Henkilön etunimi Henkilön sukunimi Parin nimi, mikäli suunnistat parin kanssa
1. Suunta Jyväskylä Matti Alonen  
2. J-Town O Bros Jimi Ansio  
3. TP Lotta Eerola Inka Nurminen
4. MuuRa Esa Honkonen Minna Truhponen
5. Pälkäneen Luja-lukko Juha Jokela  
6. JRV Jorma Jussila  
7. JRV Panu Ponteva Kärkkäinen  
8. RC Eemeli Tommi Lahtonen  
9. Kuoreveden kärki Jani Leppä  
10. Pälkäneen Luja-Lukko Marko Martikainen  
11. Jämsän Retki-Veikot Kari Mäki  
12. JRV Nina Mäki  
13. JRV Inka Nurminen Lotta Eerola
14. Ikaalisten Nouseva-Voima Ville Parkkinen  
15. Suunta Jyväskylä Lauri Pohjola  
16.   Katja Sorri Pietari Sorri
17.   Pietari Sorri Katja Sorri
18. I-Koo-N-Vee Marjo Taanila Vesa Taanila
19. I-Koo-N-Vee Vesa Taanila Marjo Taanila
20. SaPu Minna Truhponen Esa Honkonen
21. KOOVEE Ulrika Uotila  
22. JRV Lassi Vaismaa  
23. JRV Matti Valta  
24. Ikaalisten Nouseva-Voima Juho Ylinen